Nėštumo nutraukimas (abortas)
Dėl skubaus nėštumo nutraukimo Rytų Klinikoje Kaune ir Vilniuje skambinkite telefonu 8 611 23940 , suteiksime visą informaciją apie procedūrą.
Lietuvos gydymo įstaigose, vadovaujantis Lietuvos respublikos teisės aktuose numatytomis nuostatomis galima nutraukti nėštumą, nesiekiantį 12-kos savaičių. Abortas (medicinine prasme) vadinamas bet koks nėštumo nutraukimas nesuėjus 22 nėštumo savaitėms: savaiminis persileidimas, ir nesivystantis nėštumas, ir nėštumo nutraukimas moters noru. Priežastys dėl abortų gali būti skirtingos. Tai ne tik nenoras turėti vaikų, bet ir neigiamos medicininės indikacijos moteriai ar vaisiui, taip pat nėštumas dėl išžaginimo. Nors moteris turi teisę laisvai nuspręsti tęsti, ar nutraukti nėštumą, kiekviena moteris supranta, kad abortas yra paskutinė išeitis nepageidaujamo nėštumo atveju. Bet jei jau susiklostė tokios aplinkybės, kad moteris nusprendžia nutraukti nėštumą, tai nėštumo nutraukimas turi būti atliekamas kaip įmanoma anksčiau, nes laiko faktorius nėštumo nutraukime yra labai svarbus. Prieš nutraukiant nėštumą, moteriai atliekami tyrimai. Tinkamomis sąlygomis, kvalifikuotai atlikus nėštumo nutraukimą, nekyla komplikacijų ir grėsmės moters sveikatai bei vaisingumui.
Nėštumo nutraukimo procedūra. Nėštumo nutraukimą nuo 5 iki 12 nėštumo savaitės galima atlikti ambulatoriškai, Nėštumo trukmė skaičiuojama nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Mokslo įrodymai teigia, kad gydymo įstaigoje, atitinkamu laiku, steriliai ir profesionaliai atliktas chirurginis abortas jokių žalingų pasekmių sveikatai nepalieka. Tai reiškia, kad net ir padarius abortą moteris vėliau galės pastoti, išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį. Net ir profesionaliai atliktas nėštumo nutraukimas, nors retai, bet gali sąlygoti moters sveikatai neigiamas pasekmes: gali sutrikti mėnesinių ciklas, pagausėti mėnesinės, atsirasti gimdos priedų uždegimas, kamuoti skausmai, moteris gali daugiau nebepastoti. Todėl kiekviena moteris, pasirinkusi daryti abortą, turi suprasti, kad tai yra jos sprendimas ir kraštutinė priemonė. Dažniausiai prieš priimant sprendimą, moteriai pasiūloma psichologo konsultacija.
Ginekologas, konsultuojantis dėl aborto įsipareigoja:
-
gerbti moters apsisprendimą ir nesmerkti;
-
suteikti informaciją apie įvairius pasirinkimus ir pagalbos galimybes;
-
išlaikyti pokalbio konfidencialumą;
-
neskubinti moters ir leisti suprasti, kad moteris bet kada gali persigalvoti;
-
suteikti informaciją apie procedūrą.
Nėštumo nutraukimo operacija – aspiracija (dažniau vadinama atsiurbimu) yra plačiausiai naudojama technika. Iki 6 savaitės ši procedūra atliekama ambulatorinėmis sąlygomis atsiurbiant gimdos turinį be gimdos kaklelio praplėtimo. Nuo 6 iki 9 savaičių gali prireikti gydytojui išplėsti gimdos kaklelį, todėl ši procedūra atliekama naudojant nuskausminimą.
Medikamentinis nėštumo nutraukimas. Moteriai skiriami vaistai, kurių išgėrus nėštumas nutrūksta savaime, moteris jį iškraujuoja. Deja, šis metodas gali komplikuotis įvairias būdais. Dažniausia komplikacija – užsitęsęs kraujavimas, gimdos uždegimas, pilvo skausmai, karščiavimas.
Atliekant nėštumo nutraukimą gydymo įstaigose, komplikacijų tikimybė labai maža. Tai priklauso nuo gydytojo patirties, nėštumo laikotarpio, pacientės sveikatos būklės.